Strona główna » FAQ Moje konto     
Kategorie
Włosy słowiańskie
Pasemka naturalne
Włosy na taśmie
Dopinki Treski Kucyki
Akcesoria do przedłużania
Kompletne zestawy
Peruki
Pielęgnacja włosów
Pozostałe
Wyprzedaż
Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Paleta kolorów
Platnosci
FAQ

Przedłużanie włosów… z czym to się je? Nie rodzimy się ekspertami i naturalne jest to, że możesz czegoś nie wiedzieć. Jesteśmy praktykami, jeżeli chodzi o przedłużanie i zagęszczanie włosów – i chętnie naszą wiedzą podzielimy się z Tobą, czy też indywidualnie doradzimy.

Tak więc nie wahaj się, jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć śmiało pisz!

My mamy doświadczenie i chętnie się nim z Tobą podzielimy – wystarczy, ze do nas napiszesz i zapytasz. Tak, więc jeżeli masz nurtujące Ciebie pytanie, nie wahaj się.. Jeżeli masz jakieś pytanie, na które odpowiedzi nie znajdujesz poniżej napisz do nas już teraz fryzjer@4great-hair.com Chętnie Ci pomożemy.


Wasze pytania: 


Czy warto przedłużać włosy? Jaki jest tego sens? Aneta z Warszawy

Czy warto przedłużać włosy? To zależy. Kobiety zmienne są, raz chcemy mieć krótkie włosy, raz długie. Nie każdy chce hodować włosy przez 5-6 lat bez podcinania. Przedłużenie włosów umożliwia nam w 2 godziny na uzyskanie tego, na co inni czekają latami. Więc czy warto przedłużyć włosy? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć.                                                                                                                                                                                             

Bogusia

 
Czy można włosy na taśmie poobcinać i przedłużać za pomocą mikroringów? Jak to zrobić? Kasia z Poznania.

Nie polecamy wkładać włosów bez odpowiednich końcówek do mikroringów.

Pasemka z włosów na taśmie jak i włosów w kitce lepiej specjalnie zakończyć. Lata praktyk nauczyły nas, że źle zakończone końcówki pasemek (lub ich brak) wysuwają się z mikroringów po 4 tygodniach noszenia.

Lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w hot pota lub zgrzewarkę i zrobić odpowiednie końcówki. Oczywiście nie musisz od razu kupować tych urządzeń. Może jakaś znajoma już ma? Jeżeli jednak masz zamiar przedłużać włosy również innym, a nie masz od kogo pożyczyć hot pota lub zgrzewarki to warto pomyśleć nad zainwestowaniem w takie urządzenie.                                                                                                                                                                                               

Bogusia

 
Mikroringi? Co to jest mikroring? Czym są microringi? Czy mikroringi są szkodliwe? Ania z Krakowa.

Mikroringi to miniaturowe łącza włosów przedłużanych z naszymi włosami. Przez mikroring przekładamy pasemko naszych włosów, następnie wsuwamy pasemko włosów do przedłużenia i zaciskamy mikroring na włosach. Mikroringi występują w różnych rozmiarach i przez co mogą być dostosowane do różnych grubości włosów.

Mikroringi nie niszczą włosów, są zupełnie nieszkodliwe.

Sandra

 
Dlaczego włosy przedłużone gorzej się rozczesuje po umyciu niż naturalne? Katarzyna z Konstancina

Przedłużone włosy na początku rozczesuje się trudniej przez fakt, iż są to włosy martwe; nie naturalne. Do przedłużonych włosów potrzeba troszkę więcej cierpliwości. Przyczyną może być również zła lub brak pielęgnacji i właściwego odżywiania włosów.

Niezależnie jakie są to włosy – indyjskie, słowiańskie, europejskie czy azjatyckie – jeżeli chcesz się długo cieszyć z przedłużonych włosów należy stosować i używać specjalnej szczotki do włosów długich przedłużanych.

Warto zajrzeć do naszego artykułu: www.4great-hair.com/info_pages.php?pages_id=9

Sandra

 
Kupiłam sprzęt do zgrzewania włosów, ale nigdy go nie użyłam. Wydaje mi się, że wystarczyłoby owinąć pasemko włosów swoich włosami do przedłużania i zgrzać, ale obawiam się, że nie będę mogła ich usunąć?
Chcę również kupić 150 pasemek włosów i nie wiem czy nie będzie to za ciężkie? Mam również pytanie, czy zgrzane miejsca nie przeszkadzają i nie uwierają np. podczas snu? Dominika

Świeżo nałożone pasemka bardzo trudno zdjąć. Keratyna owija pasemko naszych włosów tak mocno, że niemożliwe będzie szybkie usunięcie. Proponuję protestować na mało widocznym miejscu.

Keratynowe zgrzewy trzeba również odpowiednio przyciąć wg zapotrzebowania. Jeśli ktoś ma rzadkie włosy i zgrzeje keratynowe grube kulki to przedłużone włosy będą wyglądały bardzo nieestetycznie. Oczywiście są metody na usuwanie keratynowych zgrzewów i specjalne preparaty.

Co do pistoletów i innego sprzętu służącego do przedłużania włosów…

Bardzo wiele osób (rozpoczynających przygodę z przedłużaniem włosów) zaopatruje się w specjalistyczny sprzęt ułatwiający i umożliwiający przedłużanie włosów i radzą sobie z nim świetnie.

Trzeba próbować. Tak najlepiej się nauczyć. Najlepiej na początku próbować w mało widocznych miejscach. Praktyka czyni mistrza.

Co do ciężaru…

Jeśli chodzi o ciężar to jest taka „zasada” – włosy nie powinny dźwigać ciężaru większego od siebie tzn włosy doczepiane powinny warzyć tyle, co nasze włosy (najlepiej złapać swoje włosy w kucyk-jeśli 150 pasemek mniej więcej jest podobnej objętości nie powinno byc problemu)  Nie jest to jednak twardą regułą.

Co do uwierania i przeszkadzania…

Zgrzewane miejsce są wyczulone i na początku faktycznie mogą dawać uczucie dyskomfortu, ale to tylko czasowo. Wszystko mija po upływie kilku dni. Ah.. tyle cierpimy, żeby być piękne : ) Ale potem ten efekt…

 Sandra


Czy dopinki clip in sprawdzą się przy upięciu ślubnym?
Pytam o to iż niebawem wychodzę za mąż i chciałam dla siebie i świadkowej kupi dopinki aby je wykorzystać do upięcia. Agnieszka z Warszawy

 
Pani Agnieszko dopinka jest świetnym rozwiązaniem przedłużenia włosów na taką uroczystość, przemawiają za tym takie fakty jak:


-         Łatwość założenia i zdjęcia
-         Można je nakręcać, prostować,
-         Rozmieścić je można punktowo bądź na całości głowy
-         Są łatwe w  dalszej pielęgnacji
-         Po weselu można zdjąć dopinkę bez uszkadzania własnych włosów

Wiele naszych klientek używa dopinek jako formy przedłużania włosów właśnie na uroczystość ślubną i są bardzo z tego zadowolone.
Należy dobrze dobrać rodzaj włosów i pamiętać iż większa ilość  włosów i długość umożliwia wykonanie większej ilości upięć. Umożliwia to wykonanie wymarzonego upięcia na własny ślub. 

Wojtek 
 
 
Drodzy Państwo po czym mogę poznać źle wykonaną usługę przedłużania włosów na zimno? Czy nie można tego stwierdzi? Ewa ze Szczecina
 
Przy metodzie na zimno (mikrorings, easy hair) najlepiej da się to rozpoznać wzrokowo jak i czuciowo.
1 .Łącza mogą by źle zaciśnięte bądź za lekko i będą pasemka zjeżdżać.
2. Może zostać za mało wybranych Pani włosów w stosunku do pasma doczepianego i po kilku dniach noszenia wypadnie kilka pasm razem z Pani włosami ( należy wtedy zdjąć włosy )  dzieję się to dlatego , iż dziennie wypada nam około 80-100 włosów za mało wybranych włosów stosunku do włosów doczepianych spowoduje lekkie pieczenie mieszków i zaczerwienienie a następnie wypadanie pasm razem z Pani włosami.
3. Podczas doczepiania mikroring / tulejka(łącze) może zostać umieszczone za plisko skóry głowy, dodatkowo końcówka pasemka przypominająca końcówkę sznurowadła może wystawać za bardzo w stronę głowy co spowoduje podrażnienie skóry, podczas snu będzie się Pani czuła jak poduszka na igły.
Proszę jednak Pamięta ,że jest też pewien okres czasu , szczególnie gdy się pierwszy raz przedłuża włosy , w którym musimy się przyzwyczai do nowej gęstości włosów oraz do łączeń blisko skóry.
Warto w tym czasie skupić się na pielęgnacji włosów.

Wojtek
 

Jestem szczęśliwą właścicielką dopinki clip In koloru brąz . Moje pytanie tyczy się właśnie dopinki, Jak ją pielęgnować?Monika z Jeleniej Góry

Pani Moniko, pielęgnacja dopinki jest bardzo prosta, należy ją zdjąć uprzednio z głowy i szamponem umyć pod bieżącą letnią woda w zlewie ( myc wzdłuż włosa nie czochrać) następnie po spłukaniu szamponu nałoży nawilżającom odżywkę do włosów i pozostawi na 5-10 min. Po tym czasie spłukac zimną wodą. Wysuszyc można pozostawiając swobodnie na reczniku bądź przy pomocy suszarki. Przed prostowaniem najlepiej użyc środka termo ochronnego na włosy.
 Uwaga ode mnie, Ja zawsze nawet przy myciu szamponem używam tylko i wyłącznie zimnej wody. Zimna woda domyka łuskę włosa pozostawiając włos odżywionym, zdrowym i błyszczącym.

Wojtek

 
Ostatnio kupiłam włosy azjatyckie. Sama mam włosy lekko falowane a te azjatyckie są takie proste i sztywne, co zrobiłam źle? Karolina z Suwałk

Pani Karolino tak ważne jest szczególnie przy pierwszym zamówieniu wypytać sprzedawcę o wszystkie inf. Proszę się nie bać zadawać pytania, dzięki właśnie zadawanym pytaniom wstępna niewiedza prowadzi do wiedzy i zaoszczędza pieniążki. Włosy azjatyckie są sztywne i proste iż pochodzą od Chinek a jak wiadomo nam ich struktura włosów jest właśnie taka, ciężka i sztywna. Jeśli chodzi o ich zalety to łatwiej i szybciej się prostują przy mniejszych temp. Na prostownicy jednak ciężko się lokują. Dla Pani odpowiedniejsze w swojej  strukturze będą włosy indyjskie, podatne do falowania, przy pogodzie deszczowej bądź wilgotnej reagują na wilgoć z powietrza lekkim skrętem. Dobra firma powinna Pani wymienić włosy w przeciągu 7 dni wraz z dowodem zakupu. Niech Pani wejdzie na stronę sprzedawcy i sprawdzi w dziale zwroty bądź o nas, jeśli nie znajdzie Pani tego u nich na str. Proszę do nich zadzwoni i zapytać.

Wojtek


Mam niedługo imprezę firmową i chciałam jakoś odświeżyć sobie fryzurę lecz nie mam ochoty robi koloryzacji czy mają Państwo na to jakąś radę? Ola z Gdańska
 
Pani Olu świetnym sposobem na odświeżenie fryzury i nadanie jej kreatywnego wyglądu są dopinki i pasemka w różnych kolorach. Może Pani użyć kolorów typu niebieski fiolet który się komponuje świetnie z kolorami czarnymi bądź jakieś kolory kontrastowe. Nie jest Pani zmuszona przedłużać całych włosów wystarczy rozmieścić na miejscach skroniowych, dorówna do linii cięcia i efekt gotowy. Wszystko zależy od kreatywności i wyobraźni. Po imprezie może Pani włosy zdjąć i wróci do starej fryzury.
Życzymy udanej zabawy.

Wojtek
 
 
Kupiłam włosy słowiańskie , lecz nie mają one końcówki pod mikroringi, jak je doczepić? Zależy mi aby była to metoda na zimno. Ewelina z Rumi
 
Jest możliwe przygotowanie włosów w kitku pod metodę na mikroringi. Jednak aby to wykonać jest potrzebna zgrzewarka, keratyna, nożyczki oraz wprawa. Dobrze wykonane końcówki wymagają pewnej zręczności. Podczas przerabiania włosów z kitka pod metodę na zimno czy na ciepło jakaś cześć jego gramatury zostanie spisana na straty dlatego dobra technika wykonania i wprawa w przerabianiu włosów umożliwi małą stratę włosów. Dlatego najlepiej powierzyć  to komuś kto się na tym zna, wykona to za nas za niewielka opłatą i będziemy mieli pewność ze jest to dobrze zrobione.                                                           

Wojtek
 
 
Miałam zawsze przedłużane włosy metodą na zgrzewy , teraz moja fryzjerka poleca mi metodę książeczkową tzw. easy hair. Czy to trwała metoda? Magda z Kętrzyna
 
Metoda keratynowa jest bardzo trwałą ale śmiało metoda książeczkowa może z nią konkurować. Pani fryzjerka widać rozwija się i wprowadza nowe metody przedłużania do swojej oferty. Kreatywność to podstawa. Wracając do porównania , moim zdaniem metoda książeczkowa jest tak samo trwała, na dodatek łatwiejsza w zdjęciu co zmniejsza Pani uszkodzenie włosa. Można odświeżyć szybciej końcówki i doczepić włosy na nowo. Podsumujmy; wygodniej i szybciej.

Wojtek
 
 
Czy raz doczepione włosy w pasemkach mogę jeszcze raz wykorzystać? Kasia, Olsztyn
 
Włosy w pasemkach oczywiście można wykorzystać ponownie jeśli ich stan na to pozwala, należy przerobi końcówki. Przy mikroringach nie trzeba ścina starej końcówki jednak przy pasmach keratynowych należy ściąć iż na końcówkach zgromadzi się płyn do zdejmowania tzw. neutralizator.

Wojtek

Ratunku zrobiły mi się straszne krosty na skórze głowy czy mogę mieć uczulenie na keratynę? Klara ze Zgorzelca

Keratyna jest naturalnym składnikiem budulcowym włosa więc ni ma możliwości żeby być na nią uczulonym. Keratyny, woski zazwyczaj zawierają klej który może uczulic ale w swojej 6letniej pracy nie spotkałam się z czymś takim. Zazwyczaj okazuje się,iż jest to początkowe stadium zapalenia mieszków włosowych spowodowane naprężeniem i zbyt bliaskim założeniem łączeń przy nasadzie. Proponuje wypic wapno oraz rozpuścic dodatkowo jedno w szklance i przetrzec wypryski wacikiem po 2,3 dniach powinno ustąpic jak włosy lekko ,,odbiją'' od nasady można zastosowac też maśc typu ,,Alantan'' bądź ,,Tribiotyk'' do kupienia w aptece bez recepty.

Sandra

Po ściągnięciu włosów (4miesiące od nałozenia) wypadła mi strasznie duża ilośc włosów. Czy to normalne? Zośka z Krakowa

Tak to normalne ale nie jest to spowodowane nadmiernym wypadaniem włosów a tym, iż włosy przez 4 miesiące były zatrzymane w łączeniu i nie mogła ich Pani wyczesac, to tak jakby przez 4 miesiące odkładała Pani włosy ze szczotki w jedno miejsce – uzbierałaby się podobna ilośc. Szok,iż włosy po przedłużaniu wyglądają o wiele gorzej spowodowany jest też tym,że przyzwyczaiła się Pani do objętości włosów przedłużanych i stąd ta różnica. Włosy doczepione wbrew wszystkiemu wzmacniają się ponieważ mieszki włosowe przyzwyczajają się do ,, noszenia'' dodatkowego ciężau.

Sandra

Stosowałam maske proteinową na całe włosy i roztopiły mi się łączenia, dlaczego? Maja Poznań

Łączenia keratynowe są tworzywem które możemy rozpuścic za pomoca specjalnych preparatów w których skład wchodzi alkohol, proteiny, olejki czyli składniki które są w składzie chemicznym masek lecz w miejszym natężeniu niż w removerach dlatego też długotrwałe stosowanie środków pielęgnacyjnych bezpośrednio na łączenia po prostu je rozpuszcza. Odżywki nakładamy od połowy włosów aż po końcówki  - włosy od nasdy są zdrowe więc nie ma potrzeby nadmiernie ich obciążac

Kasia

Witam, mam pytanie czy mikroringi przy przekładaniu można ponownie wykorzystać? Monika, Olsztyn.

Pani Moniko nie polecam stosowania już raz użytych mikroringów, materiał z którego jest zrobiony mirroring nie wytrzyma aż tylu zmian kształtu. Mogą spadac pasemka.

Wojtek

Od jakiej długości włosów można przedłużać włosy metoda keratynową bądź na mikroringi? Kamila, Piotrków Trybunalski

Pani Kamilo włosy muszą miec minimum 10cm na koronie głowy, ta długość jest bardzo ważna ponieważ przysłania ona łącza.

Wojtek

Mam nałożone włosy na mikroringi, zakładałam je w Polsce a obecnie jestem w Anglii. Z mojej strony takie pytanie, czy mąż może mi zdjąć pasemka i co jest mi do tego potrzebne?
Dominika, Anglia


Oczywiście jeśli mąż wyrazi zgodę to w prosty sposób może zdjąć pasemka nałożone. Odbywa się to w prosty sposób najważniejsze aby posiadać cążki do zdejmowania, klips fryzjerski i grzebień bądź szczotkę do wyczesania włosów które zatrzymały się w łączu po uprzednim wypadnięciu. Sposób zdjęcia wygląda następująco ; mirroring zaciśnięty należy ustawi pionowo aby zaciśnięte brzegi pod wpływem ściskania cążkami lekko się otworzyły, wtedy wysuwamy pasmo razem z ringiem, jeśli będzie opór należy bardziej rozchylić łącze, na pewno zejdzie.

Wojtek

 

 Masz pytania na temat przedłużania i zagęszczania włosów? Potrzebujesz dobrej bezpłatnej porady? Koniecznie napisz do nas fryzjer@4great-hair.com

 

 


 
Powrót
Język
Polski Niemiecki
Koszyk
... jest pusty
Zaloguj się
Adres e-mail:
Hasło:
Nowy użytkownik

Zapomniałeś hasło?
Informacje
Filmy instruktarzowe
O nas
Kontakt i dojazd
Wysyłka i dostawa
Reklamacje i zwroty
FAQ
Metody przedłużania
Przedłużanie włosów
Rodzaje włosów
Pielęgnacjia włosów przedłużonych
Katalog produktów
Kontakt
fryzjer@4great-hair.com
zamówienia on-line:
(89)5190810
zamówienia bezpośrednie:
600 331 242
Recenzje
Cążki do mikroringów zagięte.
cążki są super-masywne,z pewnością bardzo długo posłużą-pole ..
5 z 5 gwiazdek!
  04 wrzesień 2015     2496186 wywołań od 19 wrzesień 2006